Heureka
Letní tábor - akce pro děti i dospělé

MAFIE - COSA NOSTRA

Logo 2023

Celotáborová hra sleduje další osudy nejmocnějšího mafiána všech dob dona Salieriho.
Jeho cesta začala takhle: https://www.heurekazo.cz/komix/mafia/

Po celá desetiletí moudře vedl své věrné a dosáhli společně všech cílů, které si v italském Palermu vytyčili. Novou výzvou se pro něj stala Amerika. Na podzim roku 2022 odplouvá vstříc novým dobrodružstvím. Zakládá Mafii zvanou Cosa nostra. O moc, bohatství, vliv a slávu se utká s mocnými klany, které vede don Corleone, Al Capone, Castello, Lucky Luciano, Falcone a další. O tom, kdo získá největší vliv rozhodne odvaha, odhodlanost, zručnost, rafinovanost a věrnost každého člena. Všechny aktivity mafiánů sleduje speciální policejní útvar zvaný Chobotnice, který řídí vrchní komisař Cattani.

Mafie je veřejností chápána jako banda lumpů, kteří parazitují na lidské společnosti s cílem obohatit se za každou cenu. Prostředky, jež mafiáni používjí, balancují na hraně zákonů a občas se může zdát, že hranici veřejného pořádku výrazně překračují. jsou na hraně zákonů a vyhlášek, ve většině případů je dokonce výrazně překračují. (Mafiánský klan Dona Salieriho má své kořeny v městečku, kde je mafiánem snad úplně každý, kromě kojenců a důchodců na smrtelné posteli, i když také ti jsou s mafií dokonale spjati. Kojenci se mafiánům narodili a důchodci mají službu pro klan za sebou.

Než se zařadíš mezi masu jedinců, kteří po vyslovení slůvka mafián vášnivě vyjadřují svůj nesouhlas, pochyby a obavy, pokus se opustit tuto mylnou představu a zažij to na vlastní oči.(staň se naším členem) Zjistíš, že náš svět není černobílý a je prostě takový, jaký si ho uděláme.ani černý, ani bílý, dokonce ani růžový, je prostě takový, jaký si ho uděláme. Zapomeň na naivní představy a bludy tvůrců amerických filmů, ve kterých je člen klanu vykreslen jako největší padouch, který zabíjí bez známky lítosti, utrácí peníze horem dolem, nic pro něj není svaté, a proto v žádném případě nepatří do slušné společnosti!

Proč přijet mezi nás?

Mafián je znalec

Je připraveno několik tréninkových misí, kterými musíš povinně projít. Bez toho není možné se zúčastnit misí v hlavní linii. Stáváš se jen nízko-jakostním článkem klanu plnícím méně náročné operace.


Základní výcviky mafiána:

 • Společenské minimum nutné pro smysluplnou a plnohodnotnou existenci ve společnosti.
 • Bojové trenažéry kvalifikující pro bojové akce z hlediska strategie, bojového umu a zacházení se "zbraněmi".
 • Kultivace jedinečnosti, aneb růst ve směru, který sám stanovíš podle požadavků, které určíme.
 • Pohybová průprava - mrštnost, hbitost, výdrž a rychlost zachránila nejeden mafiánův život.
 • Kolektivní kreace. To je umění navázat kontakt s osobami dosud neznámými s cílem společně vytvořit cosi, dokázat všelicos a získat aspoň něco.

Mafián je borec

Logo 2023 Je připraveno několik tréninkových misí, kterými musíš povinně projít. Bez toho není možné se zúčastnit misí v hlavní linii. Stáváš se jen nízko-jakostním článkem klanu plnícím méně náročné operace.

 • V průběhu kurzu absolvuješ několik misí, které prověří tvou bojovou připravenost, strategické schopnosti a znalosti získané ve školních lavicích. V misích je kladen důraz na spolupráci, činorodost a jsou citlivě řazeny tak, aby nároky odpovídaly tvému výkonnostnímu kvocientu a získanému softwaru.
 • Více než v letech minulých se nám podařilo rozčlenit mise na jednotlivé sektory, role, ve kterých se můžeš realizovat podle toho, k čemu máš předpoklady a co tě baví.

Mafián je klikař

Jistě znáš příběhy lidí, kteří mnoho znali, byli učenliví, šikovní, pracovití, sem tam měli úspěch, ale nic trvalého. Chtěli vzhůru, ale gravitační síla Země je nenechala ani poskočit. Chtěli žít, ale někdo si to nepřál...

Naproti tomu jsou lidé, kteří projdou všemi nástrahami bez ztráty kytičky. Hrozící nebezpečí, byť je obrovské, zvládají na pohodu... za všechny jmenujme alespoň některé případy: Agent 007 James Bond, Tom z kresleného seriálu Tom a Jerry, zajíc z večerníčku Jen počkej zajíci, Harry Potter a další... Jednu skupinu od druhé dělí nepatrný fakt. Ti druzí mají kliku!

Nedá se to naučit, je to prostě dáno: někdo má a někdo nemá...!

I na táboře budeš potřebovat kliku, jestliže se nespokojíš s drobky, které padají od stolu bossů, a budeš chtít stoupat do vyšších levelů našeho klanu. Mysli na to, že úspěch přeje připraveným! Na pozadí reálných událostí všedních dnů, které se odehrávají v misích, bojovkách, hrách a soutěžích, je čas před usnutím věnován virtuálnímu boji na hracím poli, který přináší postup v kariéře mafiána. Právě při něm je třeba nejen mnohé dokázat, ale hlavně mít kliku!

Mafiánské desatero:

 1. Mafián je součástí velké "rodiny", ctí její pravidla a zákony. Má v ní zázemí, ochranu a využívá veškeré výhody. Nikdy není sám.
 2. Když mafián spí, tak spí. Spí dobře a rád, přitom však nadpozemsky bdí, aby mu něco neuteklo.
 3. Mafián jí špatná jídla do polosyta, úplně špatná úplně odmítá a dobrých se přecpe.
 4. Mafián je opatrný, kouká na cestu a taky na to, kde by se co mohlo hodit a kolik by to mohlo hodit. Zásadně nekrade, pouze si půjčuje na velmi, velmi dlouhou dobu.
 5. Mafián je vytrvalý jdouc za svým cílem a nedbá překážek nebo strachu. Když je v pasti, utíká, a to čím rychleji, tím lépe. Ve zkratce, nepouští se do boje, o kterým ví, že nemůže vyhrát. (Když se schyluje ke střelbě, nevytahuje nůž.) – to v závorce bych asi smazal
 6. Mafián respektuje přání, příkazy a pokyny, které dostává od vyšších článků. Dané úkoly důsledně plní a proaktivně hledá tzv. bokovky, aby pro svoji Rodinu byl výhodným a prosperujícím členem. Jedině tak vystoupí z davu. Nezatěžuje svého bosse zbytečnými dotazy, (alternativa )ten mý svých starostí dost. ten mu je stejně nezodpoví, neb by to mohl vyzradit.
 7. Mafián působí nenápadně, vždy je však pečlivě upraven a vystupuje elegantně se vší noblesou. Musí mít uklizenou skrýš i bejvák, aby při prohlídce nebyly nalezeny důkazy.
 8. Mafián má smyl pro humor, směje se, skotačí, užívá si života. Ví, že kdo se směje, ten dlouho vydrží, protože se směje poslední.
 9. Mafián je optimista, ne však tak velký, aby si platil penzijní pojištění.
 10. Mafián je nadšený ze všeho, co se v klanu povede. Z toho, jak dobře se má a nadšeně o tom informuje ty, které si vyvolil a považuje je za důvěryhodné.

Dočetl jsi až sem? Tak to už jsi určitě zjistil, že být mafiánem má své kouzlo a stojí to za to! Opravdu si to náš milý čtenáři myslíš? Jsi o tom dokonce přesvědčen? Skutečně si myslíš, že na to máš? Potom ti nezbývá nic jednoduššího a smysluplnějšího, než se mafiánem skutečně stát. Přijeď mezi nás!
Přihlásit se můžeš zde

Tábor je připraven tak, aby děti byly co nejvíc v přírodě, měly dostatek pohybu a aktivit. Plánujeme akční hry, bojovky, noční mise, táboráky i diskotéky. Celotáborovou hru vyhraje ta koalice (spojená z oddílu mladších a starších dětí), která bude mít nejvíc rytířů (cesta je to trnitá), dokáže získat dostatek zkušeností, bohatství a moudrosti.

Program tábora je plný atraktivních, zajímavých aktivit a her, které budou rozhodovat o vítězi a jsou zaměřeny:

na sílu - bojovky, celotáborová strategie, pohybovky.
na mysl - děti vymýšlí pravidla, nová kouzla, plánují ty nejlepší strategie a postupy
na tvorbu - příprava rozcvičky, „open scéna“, kreslení, malba, zpěv, vaření, oslavy i rituály.

Co nesmí a nebude chybět ani letos táborům s Heurekou?

 • Želváci: individuální i kolektivní
 • Mnoho nových celotáborovek
 • Strategie – hra, ve které rozhodnutí stratégů ovlivňuje další táborové dění – všechno souvisí se vším :-)
 • Bojovky: Kybernet, Boj o věže, finálová bitva Boj o vlajky…
 • Zbraně: VK, PbK, UD, FB, obušek, sekera, štít, katapult a vejcomet.
 • Přežívání v přírodě, vaření a spaní pod širákem.
 • Táborák a zpívání ze zpěvníku.
 • Večerní nástupy a scénky.
 • Mlaďáky.
 • Noční hry a dobrodružství.